Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sotsiaalkindlustusameti iseteeninduses saab nõustamisaega broneerida

19.10.2023 | 09:20

Sotsiaalkindlustusameti ja Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse (TEHIK) koostöös valminud broneerimissüsteemis saab panna kinni aegu mitme olulise teenuse kasutamiseks.
    • Jaga

Sotsiaalkindlustusameti e-teeninduse juhi Mona Sõukandi sõnul saab nüüdsest mugavalt ette planeerida erinevaid kohtumisi. „Broneerida saab aegu lasteabi (sh viipekeeles), lastemaja ja perelepituse nõustamistele ning lapsendaja- ja hooldusperede esmavestlustele. Kui varem tuli aeg e-kirja või telefoni teel kokku leppida, mis oli aeganõudev, siis uus broneerimissüsteem muudab selle protsessi inimese jaoks lihtsamaks ning mugavamaks.“

Olenevalt teenuse eripärast saab kohtuda kas füüsiliselt või video vahendusel, ent vestelda võib ka telefonitsi.

Iseteeninduses saab nüüdsest broneerida aegu ka sotsiaalkindlustusameti klienditeenindajate juurde, et saada nõu pensioni, peretoetuste või puude taotlemise kohta. Samuti aitab klienditeenindaja taotlusi täita. 

Endiselt saab klienditeenindusse koha peale tulla ka aega broneerimata, kuid siis tuleb arvestada võimaliku ooteajaga.

Selle aasta jooksul on sotsiaalkindlustusameti iseteeninduskeskkonda külastatud juba üle miljoni korra.