Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Vanemahüvitise kalkulaator ja vanemahüvitise arvutamine

Sotsiaalkindlustusameti iseteeninduses on võimalik kasutada vanemahüvitise kalkulaatorit. Kalkulaatori abil saavad praegused ja tulevased lapsevanemad oma vanemahüvitise suuruse ja vanemapuhkuse perioodi mugavalt välja arvutada.

Kellele on vanemahüvitise kalkulaator mõeldud ja mida sellega arvutada saab?

Vanemahüvitise kalkulaator sobib kasutamiseks nii neile, kes alles hakkavad oma perre last planeerima, kui ka neile, kes on juba lapseootele jäänud.

Kalkulaator aitab teada saada, kui suur on võimalik vanemahüvitis ning millised on praegused võimalused vanemahüvitise kasutamiseks. Kalkulaator on abiks ka neile, kes soovivad jagatava vanemahüvitise saamise ajal tööd teha. Näiteks kui soovid vanemahüvitise saamise ajal teenida lisatulu, saad kalkulaatorisse sisestada oma keskmise sissetuleku ning kalkulaator annab sulle infot, kui suur saab olla sinu lisasissetulek, et sa vanemahüvitises ei kaotaks.

Vaata vanemahüvitise andmeid eeltäidetuna või sisesta need käsitsi

Vanemahüvitise kalkulaatorit saad vanemahüvitise arvutamiseks kasutada sotsiaalkindlustusameti iseteeninduses sisse logides. Kalkulaatoril on kaks funktsiooni: saad seda kasutada nii eeltäidetud andmetega, mis pärinevad sinu kohta maksu- ja tolliametist ning teistest andmebaasidest, kui ka andmed käsitsi sisestada.

Allikas: Sotsiaalkindlustusameti iseteenindus

Eeltäidetud infoga kalkulaator

Kui logid sotsiaalkindlustusameti iseteenindusse, on kalkulaatori kohustuslikud väljad sinu andmetega juba täidetud ja info lisamiseks ei pea sa midagi tegema. Andmed on isikustatud, mis tähendab, et nii ema kui ka isa näevad sisse logides just enda eeldatavat vanemahüvitise päevamäära.

Ise sisestatud infoga kalkulaator

Soovi korral saad oma andmed kalkulaatorisse käsitsi sisestada ja läbi mängida erinevad olukorrad vanemahüvitise saamisel. See on hea võimalus neile, kes on alles peret planeerimas. Näiteks kui tead, et su sissetulek lähiajal suureneb või väheneb, saad sisestada uue sissetuleku suuruse. Samuti kui märgid beebi eeldatava sünnitähtaja kaugemale kui 20 kuud, pead ise sisestama igakuise sissetuleku.

Viimati uuendatud 01.03.2024

Kas sellest lehest oli abi?