Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

II samba pensionikindlustusmaksed ERGO ja SEB klientidele

Alates 2022. aasta veebruarist teeb sotsiaalkindlustusamet II pensionisamba pensionikindlustusmakseid umbes tuhandele inimesele, kel oli sõlmitud eluaegne pensionileping kindlustusseltside ERGO Life Insurance SE ja SEB Life and Pension Baltic SE filiaalidega

Kellele?

Teeme pensionikindlustusmakseid neile pensioniealistele inimestele, kes saavad II sambast väljamakseid ja olid selleks sõlminud eluaegse pensionilepingu ERGO Life Insurance SE ja SEB Life and Pension Baltic SE filiaaliga ning kes ei soovinud oma lepingut lõpetada või kindlustusseltsi vahetada.

Kindlustusseltsid teavitasid kliente eelseisvast muudatusest 2021. aastal. Nendele inimestele, kes ei soovinud ise oma lepingut etteantud tähtajaks lõpetada (ehk lepingu tagastusväärtust ühe korraga välja võtta) või kindlustusseltsi vahetada, tegid ERGO ja SEB kindlustusseltsid viimase pensionikindlustusmakse 2022. aasta jaanuaris. Seejärel loeti kindlustuslepingud lõppenuks ning alates 1. veebruarist 2022 jätkas pensionimaksete tegemist sotsiaalkindlustusamet.

Pensionikindlustusmakse suurus ei muutu ja lepingu tagastusväärtust ei ole võimalik ühe korraga välja võtta. Sotsiaalkindlustusamet maksab pensionikindlustusmakseid üks kord kuus 12. kuupäeval. Kui maksepäev satub puhkepäevale, tehakse makse puhkepäevale eelneval tööpäeval.

Inimesed, kes said varem kindlustusseltsilt pensionikindlustusmakse kord kvartalis ehk neli korda aastas, saavad sotsiaalkindlustusametilt pensionikindlustusmakse iga kuu.

Näide. Tõnu sai varem ERGO pensionikindlustusmakseid neli korda aastas, igas kvartalis 150 eurot. Viimane ERGO makse laekus Tõnule 2021. aasta detsembris ja järgmine makse pidi toimuma 2022. aasta märtsis. Sotsiaalkindlustusamet arvutas 2022. aasta veebruaris Tõnu 150 euro suuruse kvartaalse makse ümber igakuiseks ehk edaspidi saab Tõnu iga kuu 50 eurot.

Kui pensionileping oli sõlmitud garantiiperioodiga ja kindlustatu sureb, siis kantakse maksmata jäänud summa ühekordse maksena tema määratud soodustatud isikule. 

Saad soodustatud isikuid muuta ja lisada sotsiaalkindlustusameti iseteenindusportaalis, kus on võimalik tutvuda ka oma pensionikindlustusmakse andmetega. Soodustatud isikute muutmiseks võib ka saata digiallkirjastatud avalduse e-posti aadressil [email protected].

Viimati uuendatud 17.10.2023

Kas sellest lehest oli abi?