Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Juhtkoer vaegnägijale

Raske või sügava nägemispuudega inimesed saavad taotleda sotsiaalkindlustusameti kaudu juhtkoera. Juhtkoer on eriväljaõppe läbinud töökoer, kes on nägemispuudega inimesele nii-öelda abivahend, kes aitab tal väljaspool kodu iseseisvalt ja turvaliselt liikuda.

Kellele?

Juhtkoera saab taotleda raske või sügava nägemispuudega inimene.

Kuidas saan?

  • Nägemispuudega inimene võib pöörduda otse MTÜ Pane Oma Meeled Proovile  või MTÜ Abikoerte Keskuse poole sooviga saada juhtkoera kasutajaks. Seejärel peavad juhtkoera treener ja juhtkoera taotleja kohtuma. Kohtumise põhjal saavad mõlemad osalised veenduda, et juhtkoer on taotlejale vajalik ja taotleja on valmis koera pidamisega kaasnevaid kohustusi täitma. Eduka kohtumise järel väljastab juhtkoera treener kinnituskirja.
  • Nägemispuudega inimene esitab sotsiaalkindlustusametile taotluse ja juhtkoera treeneri täidetud kinnituskirja. Edasta need dokumendid e-posti teel aadressil [email protected], iseteeninduse kaudu või sotsiaalkindlustusameti klienditeenindusse.
  • Kui taotluse läbivaatamiseks vajalikud dokumendid on olemas, saadetakse sulle hiljemalt 30 päeva jooksul otsus. Positiivse otsuse korral tuleb see edastada juhtkoera treenerile, kes hakkab seejärel tulevast juhtkoera koolitama.
illustratiivne

Millal on juhtkoer valmis tööle hakkama?

Juhtkoera kasvatamine ja koolitamine kestab umbes kaks aastat. Kui koer on läbinud edukalt juhtkoera väljaõppe, järgneb taotlejaga kokkuõpe. Selle käigus õpetab juhtkoera treener nägemispuudega inimest ja tulevast juhtkoera koos tegutsema. Kokkuõppe lõpus on eksam ja kui see on edukalt tehtud, sõlmivad teenuseosutaja ja taotleja tähtajatu kasutuslepingu.

Kontakt

Bret Schär

Peaspetsialist

Viimati uuendatud 26.03.2024

Kas sellest lehest oli abi?