Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Põltsamaa Valla Päevakeskus

Teenuseosutaja
Põltsamaa Valla Päevakeskus
Teenuse piirkond
Jõgeva maakond
Teenuse tüüp
Toetatud elamise teenus
Igapäevaelu toetamise teenus
Igapäevaelu toetamise teenus päeva- ja nädalahoiu teenusena
Aadress
Pargi tn 2, Adavere alevik, Põltsamaa vald, Jõgeva maakond, 48001
Telefon
E-posti aadress

Meie Päevakeskuse ruumid asuvad I korrusel, toad on valgusküllased, ühiskasutatavad ruumid on WC, duširuum, puhketuba ja köök. Ruumidesse pääseb ka ratastooli ja rulaatoriga. Maja ümbrus on haljastatud ja kinnistut ümbritseb kahe autoväravaga piirdeaed. Meie teenusepaik on väga turvaline, territooriumile on paigaldatud 3 valvekaamerat. Asume Põltsamaa linnast 9 km kaugusel Tallinna suunas. Meil on Jõgeva maakonna piires tasuta bussiliiklus. Bussid sõidavad Põltsamaa ja Adavere vahel päeva jooksul 8-10 korda. Päevakeskus asub meil samas majas, kus osutame toetatud elamise teenust. Meil on väga vaikne ja rahulik elukeskkond, mugavad ja soojad teenuseruumid, südamlikud, teenuse saajaid austavad ning hoidvad tublid ja hästi koolitatud tegevusjuhendajad.

Toetatud elamise ja igapäevaelu toetamise teenuse saajatele õpetame ühisköögis söögitegemist: me aitame kõiges, et toit, mida sa valmistad, õnnestuks ning oleks maitsev. Käime koos sinuga arsti juures ja poes, aitame vajalikke pabereid korda ajada; aitame leida ja julgustame sind osalema sobivates vaba aja tegevustes; toetame sind töö otsimisel ja aitame läbi rääkida tööandjaga; aitame ja juhendame meie keskuses sind hooldustoimingute tegemisel; toetame ja julgustame sind suhtlema oma lähedastega, õpetame, kuidas oma emotsioonidega hakkama saada.

Oleme spetsialiseerunud kindlale sihtgrupile. Meie tegevusjuhendajad  räägivad nii eesti- kui vene keeles, on pädevad ja on läbinud spetsiifilised koolitused. Tegevusjuhendajad on eriliste oskustega teenuse saaja vaates: meie kaasabil saab õppida/omandada erinevate kunstide ja käelise tegevusete oskusi. Pakume oma teenuse saajatele vaid jõu- ja võimetekohaseid ülesandeid - keegi ei tee liiga ega nõua liiga palju. Aastas kahel korral korraldame ka väljasõite (ekskursioone Eesti erinevatesse paikadesse), meil tähistatakse sünnipäevi ja riiklikke tähtpäevi ühises pidulauas. Meie juures õpid uusi eluks vajalikke oskusi: oskad hoolitseda isikliku hügieeni eest, valmistada lihtsamat toitu, oskad igapäevaeluga seotud eelarvet koostada, oled teadlik asjaajamisel ning avalike teenuste kasutamisel, oskad planeerida oma vaba aega ja seda sisustada, muutud iseseisvamaks, sinu elu muutub palju huvitavamaks ja mitmekesisemaks, saad juurde uusi sõpru.