Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Ukraina sõjapõgenikele avati püsiva elukoha leidmiseks kinnisvaraportaal

06.04.2022 | 11:13

Sotsiaalkindlustusamet koostöös Kinnisvara 24-ga avasid kinnisvaraportaali, kuhu koondatakse elupindasid, mida inimesed pakuvad just nimelt Ukraina sõjapõgenikele. Abipakkumise saab sisestada aadressil www.kinnisvara24.ee/ukraini/abi.
    • Jaga

Sotsiaalkindlustusamet koostöös Kinnisvara 24-ga avasid kinnisvaraportaali, kuhu koondatakse elupindasid, mida inimesed pakuvad just nimelt Ukraina sõjapõgenikele. Abipakkumise saab sisestada aadressil www.kinnisvara24.ee/ukraini/abi.

Hädaolukorra lahendamise ühendstaabi sotsiaalkaitsegrupi esindaja Evelyn Kaasik ütles, et vajadus sellise keskkonna järele tekkis seetõttu, et mõned nädalad tagasi otsiti aktiivselt lahendusi, kuidas abistada lühiajalisel majutusel olevaid inimesi võimalikult kiiresti ja turvaliselt. „Oleme väga tänulikud Kinnisvara 24-le, kes kiirelt paati hüppasid ja keskkonna loomisel abi pakkusid. Paljud Eesti inimesed on avanud enda südamed ja koduuksed Ukraina sõjapõgenikele ning tuhandeid kinnisvarapakkumisi on tulnud nii Pagulasabile kui ka sotsiaalkindlustusametile. Seni on majutuspakkumisi vahendatud Sotsiaalkindlustusameti ja Pagulasabi eestvedamisel lühiajalistes majutuskohtades ja Pagulasabi kontoris. Nüüd aga oleme kõikide abipakkujatega ühendust võtnud ja edasi andnud palve, et kui inimestel on jätkuv soov sõjapõgenikke aidata, siis saavad nad oma pakkumise sisestada valminud keskkonda,“ rääkis Kaasik.

„Kui kuulsime, et riik otsib koostööpartnerit, kes aitaks luua sõjapõgenikele majutuspakkumiste koondamiseks ühtset keskkonda, siis tundsime kohe, et meie kohustus on Ukraina elanike abistamiseks omapoolne panus anda.“ räägib Kinnisvara 24 tegevjuht Urmas Uibomäe koostöö sündimisest. Uue portaali eeskujuks võeti juba olemasolev Kinnisvara24.ee veebilehe struktuur. See võimaldas uut portaali kiiremini luua. Arendustööde käigus lisati kohandused, mis sobiksid praeguse eriolukorraga. Näiteks saab uuest portaalist otsida elupinda perioodi, inimeste arvu ja isegi töökoha võimaluste järgi. Kuna paljud inimesed võtsid Ukrainast kaasa oma lemmikloomad, siis on ka selliste pakkumiste filtreerimiseks eraldi võimalus.

Uus portaal annab võimaluse sõjapõgenikel ise endale sobivat majutuskohta valida. „Seeläbi saame toetada ka nende iseseisvust.“ selgitab Kaasik. Kõigile neile, kellel on majutuse otsimisel vaja lisatuge, jätkavad Sotsiaalkindlustusamet ja Pagulasabi ka majutuskohtade vahendamist.

Vastloodud portaali oodatakse ka uusi pakkujaid, kes soovivad enda pinda Ukraina sõjapõgenikele pakkuda. Kuulutuse sisestajad ei pea muretsema keelebarjääri pärast, sest kogu sisestatud info tõlgib lehekülg automaatselt eesti keelest vene keelde. Pakkumiste portaali sisestamine on kinnisvaraomanikele tasuta ja oodatud on nii tasuta, soodustingimustel kui ka tavatingimustel pakkumisi.

Oma kinnisvarapakkumise saab sisestada siin: www.kinnisvara24.ee/ukraini/abi ning Ukraina sõjapõgenikud saavad sisestatud pakkumustega tutvuda siin: www.kinnisvara24.ee/ukraini.