Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Tule 27. augustil Pere ja Kodu vanemluse konverentsile! Juttu tuleb ka kasuvanemlusest

04.08.2022 | 10:44

Laupäeval, 27. augustil toimub esimest korda Pere ja Kodu vanemluse konverents, kus saavad sõna lapsevanemad ja armastatud spetsialistid, et jagada oma teadmisi ja kogemuslugusid.
    • Jaga

Laupäeval, 27. augustil toimub esimest korda Pere ja Kodu vanemluse konverents, kus saavad sõna lapsevanemad ja armastatud spetsialistid, et jagada oma teadmisi ja kogemuslugusid.

Sotsiaalkindlustusamet toob lavale kasuvanemluse teema „Kuidas pakkuda hoolt ja armastust lapsele, kel ei ole võimalik kasvada sünniperes? Ausalt ja avatult kasuvanemlusest“.

Kasuvanemlusest räägivad hooldusepere vanemad Elise Nikonov ja Norman Ojasoo ning lastepsühhiaater Anne Daniel-Karlsen. Esitame küsimusi ja kummutame müüte.

Tutvu kavaga ja registreeri end hiljemalt 22. augustil soodushinnaga siin: www.perekodu.ee/konverents 

Soodustust saab rakendada valides ostukorvis „Sotsiaalkindlustusamet“ ning kirjutades sinna sooduskoodi SKA20.

Eestis kasvab praegu pere- ja asenduskodudes ehk lastekodudes 800 last. Ligi 250 last eraldatakse igal aastal perekonnast ja üle poole nendest lastest vajavad asendushooldust.

Laps on pere ootel, aga kes see laps on ja mida ta tegelikult vajab? Milline on hea lapsevanem? Aga hea kasuvanem? „Meil on matemaatikas riigieksam, aga suhtlusoskuses mitte. Samas on suhtlusoskus üks tähtsamaid vanemlikke oskusi,” ütleb hoolduspere ema Elise Nikonov.

Anne Daniel-Karlsen on lastearst ja Tartu Maarja kooli asutaja, kellest hiljem, kümme aastat Norras elades sai lastepsühhiaater. Praegu on Anne Eestis tagasi ja tema peamine töö on aidata noori Tartus Pepleri ravikodus, kus on viimase seitsme aasta jooksul päästetud elule tagasi kolmkümmend 12–18-aastast last.

Elise Nikonov töötab Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuametis laste ja perede heaolu osakonna juhatajana, tema elukaaslane Norman Ojasoo tegutseb IT-valdkonnas. Nende peres kasvab laps, kelle kohta võib öelda, et ta on Elise ja Normani südames sündinud – nad pole lapse bioloogilised vanemad, aga pakuvad lapsele armastust ja kodusoojust sama palju.

Konverents toimub äsja avatud Viimsi Artiumis. Tegevus on jagatud paralleelselt kahele lavale, pakkudes teemasid vastavalt laste vanusele. Konverentsipäeva juhivad Saara ja Märt Pius.