Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sotsiaalkindlustusameti iseteeninduse töö on taastunud

02.08.2022 | 16:44

Uudis

Eile, 1. augustil saatis sotsiaalkindlustusamet vanemahüvitise saajatele välja e-kirja, milles informeeris neid võimalusest tutvuda vanemahüvitise suurusega. Kella 7 paiku hommikul saime teada, et iseteeninduse töös esineb tehnilisi tõrkeid, mistõttu oli lehe laadimine ja sisselogimine häiritud. 

Probleemi tekkepõhjus ei ole kahjuks lõplikult selge, kuid iseteeninduse töö oli taastatud eile õhtul kella 19.30 paiku. Järelkontrolli käigus selgus, et kirjaga kaasa tulnud link ei vii otse vanemahüvitise väljamakse teatiseni, vaid iseteeninduse sisselogimislehele. Palume vabandust ebameeldivuste pärast.

Selleks, et tutvuda teile saadetud vanemahüvitise väljamaksete teatisega, palume logida sisse sotsiaalkindlustusameti iseteenindusse, sealt valida „Minu dokumendid“ ning seejärel alamleht „Väljamakse teatised“. Teie ees avaneb „Vanemahüvitise väljamakse teatis“, millele klikates saate tutvuda teatisega.

Teatises leiate info selle kohta, milline on teile määratud hüvitise bruto summa, mis kuupäeval makse tehakse, millisele arveldusarvele see kantakse, kui suure summa hüvitisest moodustab tulumaks jne. 

Sotsiaalkindlustusametilt on korduvalt uuritud, miks me saadame neid kirju. Põhjus seisneb selles, et 1. aprillist 2022 jõustusid perehüvitiste seaduse muudatused, mis annavad kliendile võimaluse kasutada vanemahüvitist paindlikult ning ühildada seeläbi oma töö- ja pereelu. Seoses seaduse muudatusega on suurenenud klientide pöördumiste hulk sotsiaalkindlustusameti poole, kes soovivad saada täiendavat teavet oma hüvitise kohta. Tänaseks on sotsiaalkindlustusamet arendanud iseteeninduse võimalusi nõndaviisi, et kõik vanemahüvitise kohta enam küsitud küsimuste vastused on kättesaadavad kõnealusel teatisel.

Loodame siiralt, et saame probleemidele kiirelt jälile ning järgnevatel kuudel neid enam ei esine. Täname kõiki mõistva suhtumise eest!