Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sotsiaalkindlustusamet taastab abivahendi hüvitised tööealistele isikutele

15.03.2018 | 18:49

Uudis

Peale eelarve ülevaatamist aasta esimeste kuude tarbimise põhjal hakkab Sotsiaalkindlustusamet alates 1. aprillist uuesti hüvitama Euroopa Sotsiaalfondist rahastatavaid abivahendeid, mis on mõeldud tööealistele inimestele.

Sotsiaalkindlustusameti abivahendite valdkonna juht Berit Rohtjärve sõnul ei teki tänaste prognooside kohaselt puudujääki Euroopa Sotsiaalfondi vahendite osas, millest hüvitatakse abivahendeid tööealistele isikutele. „Sellest tulenevalt saame alates 1. aprillist võimaldada tööealistele inimestele soetada taas riigipoolse soodustusega abivahendeid, mille hüvitamine veebruaris peatati.“ ütles Rohtjärv.

Tõendi ja kehtiva isikliku abivahendi kaardi alusel võib inimene endale vajaliku abivahendi üürida või soetada otse abivahendi ettevõttest.

Laste ja vanaduspensioniealiste inimeste abivahendite puhul, mida hüvitatakse riigieelarvest, on hüvitised endiselt mõnede abivahendite osas peatatud. Peatatud on selliste abivahendite hüvitamine, mis ei ole eluks hädavajalikud ja/või on toodetud masstoodanguna.