Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Enamik Kopli ja Mäepealse majades elavatest põgenikest on leidnud püsiva elukoha

21.03.2023 | 14:19

Sotsiaalkindlustusamet koostöös vabatahtlike ning Tallinna linnavalitsusega on leidnud püsiva elamispinna 59% Kopli ja Mäepealse majades lühiajaliselt majutunud põgenikele. Märtsi lõpuks jääb SKA lühiajalisele majutusele esialgsetel andmetel 29 pere.
    • Jaga

Sotsiaalkindlustusameti kriisireguleerimise osakonna juht Vadim Ivanov tunnustab kümneid ameti töötajaid, vabatahtlikke ning Tallinna linna, kelle abil on sadadele põgenikele leitud uued kodud. “Mõistan, et kolimine juba tuttavaks saanud kohast on emotsionaalselt väsitav kõikidele põgenikele. Seetõttu oleme inimestele juba kuid selgitanud, et Kopli ja Mäepealse korterid on lühiajalised elukohad – sotsiaalkindlustusamet saabki põgenikele vaid lühiajalist majutust pakkuda. Õnneks oleme enamikule majades seni elanud peredest leidnud püsivad elukohad,” kinnitas Ivanov. Ta lisas, et suur abi on jätkuvalt ka kinnisvaraportaalil www.kinnisvara24.ee/ukraini.

20. märtsi seisuga on 100st majas elavast leibkonnast leidnud endale püsiva elukoha 59. Lisaks otsustas 11 pere Eestist lahkuda. 29-st lühiajalisele majutusele liikuvast perest otsivad püsivat elukohta 24 perekonda, ülejäänud vajavad majutust ajutiselt. Ivanovi sõnul on sotsiaalkindlustusametil teada enam kui 135 pikaajalist majutusvõimalust, mida on põgenikele pakutud. 

Kristina Kukk

kommunikatsiooninõunik