Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Alates 9. aprillist on sotsiaalkindlustusameti Tallinna, Tartu ja Pärnu klienditeenindused avatud ka nädalavahetustel

07.04.2022 | 10:22

Uudis
    • Jaga

Suurenenud töökoormuse tõttu on sotsiaalkindlustusameti klienditeenindused Tallinnas, Tartus ja Pärnus alates 9. aprillist avatud ka nädalavahetustel, et aidata põgenikke ja teisi toetuste taotlejaid. SKA värbab suure koormusega toime tulemiseks lisatööjõudu, et keegi ei jääks teenindamata ja kõik väljamaksed saaksid tähtajaks tehtud.

„Kui Ukraina sõjapõgenikud on saanud Eesti riigilt ajutise elamisloa, laienevad neilegi õigused saada toetusi ja hüvitisi. Suurele osale põgenikest on toetusi praegu väga vaja. Sotsiaalkindlustusametile tähendab see suurenenud koormust klienditeenindustes, kuhu sõjapõgenikud toetuste saamiseks pöörduvad. Selleks, et kõik saaksid vajaliku abi, värbame lisatööjõudu nii teenindustesse kui ka esitatud taotlusi menetlema,“ ütles sotsiaalkindlustusameti peadirektori kohusetäitja Jako Salla.

Laupäevast, 9. aprillist on Tallinna, Tartu ja Pärnu sotsiaalkindlustusameti bürood lahti ka nädalavahetustel kell 10–16. „Bürood on avatud kõigile, kuid soovitame neil, kel võimalik, kasutada eelkõige iseteeninduskanaleid. Klienditeenindustesse pöördujate arv kasvab aprillis meie hinnangul kaks kuni kolm korda ja seetõttu on paratamatu, et pikenevad järjekorrad ning toetuste menetlusajad. Palume oma klientidelt juba ette mõistvat suhtumist võimalike tõrgete pärast,“ sõnas sotsiaalkindlustusameti kliendisuhete osakonna juhataja Liis Mesi. „Äsja jõustus vanemahüvitise reform ning praegu on ametis suurenenud pensionidega seotud päringute hulk ehk ka Eesti inimestel on sotsiaalkindlustusametiga rohkem suhtlemist. Meie eesmärk on igal juhul, et kõik kliendid saaksid võimalikult kiire vastuse ja hea teeninduse.“

Suurematesse büroodesse on lisatud istekohti ja sisustatud lastenurgad, et ooteaeg oleks võimalikult mugav. Sõjapõgenike jaoks avab amet majutuskohtades vastavalt vajadusele ka ajutisi teeninduslette. Klienditeeninduste järjekorrad mõjutavad esmajoones Ukraina perehüvitiste taotlejaid, Eesti ja Ukraina pensionäre, Eesti ja Ukraina puudega inimeste sotsiaaltoetuste taotlejaid.

Eestisse on tänaseks jõudnud üle 27 000 Ukraina sõjapõgeniku, neist suur osa emad, lapsed ja eakad inimesed, kes pärast ajutise elamisloa saamist saavad õiguse SKA makstavatele toetustele. Ajutise kaitse saanud sõjapõgenikele makstakse vanemahüvitist miinimummääras, peretoetusi, pensionitoetust rahvapensioni määra ja Ukrainas määratud pensioni vahena (juhul, kui Ukraina pension on madalam kui Eesti rahvapension), ja puudetoetusi. Kui põgenikud Eestist lahkuvad, siis toetuste maksmine lõpetatakse.

Juhised iseteeninduse kasutamiseks: