Sa oled siin

Välismaal elavad pensionisaajad saavad ajutiselt elusolekut tõendada ka Skype vahendusel

seoses eriolukorraga on ajutiselt võimalik isiklikult elusolekut tõendada ka Skype vahendusel
Seoses eriolukorraga on ajutiselt võimalik isiklikult elusolekut tõendada ka Skype vahendusel

Sotsiaalkindlustusamet lõpetab aprillist pensioni maksmise ligikaudu 1100 välismaal elavale eesti pensioni saajale, kes ei ole tähtajaks esitanud enda elusolekutõendit.

Elusolekutõend on vaja igal aastal vahemikus 1. detsembrist 1. märtsini esitada kõigil, kes saavad Eesti riigilt pensioni, kuid ei ela Eestis. Tõendi peab kinnitama inimese elukohariigi ametiasutus, kus inimene tuvastatakse. Inimesel endal on võimalik oma elusolekut tõendada tavajuhul vaid ise koos isikut tõendava dokumendiga Sotsiaalkindlustusametisse kohale tulles.

Kui inimene enda elusolekut nimetatud ajavahemikus ei tõenda, peatab Sotsiaalkindlustusamet alates 1. aprillist inimesele pensioni maksmise. Pensioni maksmist on võimalik taastada, kui inimene siiski oma elusolekut taas tõendab. Kui oleme pensioni maksmise juba peatanud, maksame pärast elusoleku tõendamist saamata jäänud pensioni tagantjärele välja ja jätkame pensionimakseid järgmiste kuude eest.

Juhime tähelepanu, et seoses eriolukorraga on ajutiselt võimalik isiklikult elusolekut tõendada ka Skype vahendusel aadressil: Elusolekutõend.
Vastame Skypes E-N 9.00-16.30, reedeti 9.00-15.00.  Helistama peab inimene isiklikult ja tal peab olema võimalik meile näidata oma isikut tõendavat dokumenti.

Samuti on jätkuvalt võimalik tõend edastada:

  • posti teel aadressil Sotsiaalkindlustusamet, Paldiski mnt 80, 15092 Tallinn;
  • e-posti teel aadressil info@sotsiaalkindlustusamet.ee;
  • faksiga numbril +372 640 8155.

Kui Teil tekib elusoleku tõendamisel küsimusi, võtke palun meiega ühendust infotelefonil 612 1360

 

Soome keeles (153.73 KB, PDF)