Sa oled siin

Üleskutse vaimse tervise ja sotsiaalvaldkonna spetsialistidele – kaasame vabatahtlikke!

päästerõngas
Kriisiolukorras vajab Eesti elanikkond vaimse tervise alast abi ja sotsiaalabi

Vajame teie abi, sest COVID-19 pandeemia tõttu on tekkinud psühhosotsiaalne kriisiolukord, millega seoses vajab Eesti elanikkond vaimse tervise alast abi ja sotsiaalabi varasemast enam. Teiste riikide kogemus on näidanud, et kriisi ja sotsiaalse isolatsiooniga kaasneb vaimse tervise häirete sagedasem ägenemine, suureneb perevägivalla hulk ühiskonnas ning kasvab tõenäosus kogeda traumaatilisi sündmusi.

Koostamisel on register, kuhu kuuluvad vaimse tervise valdkonna spetsialistid (psühhiaatrid, psühholoogid, psühhoterapeudid, psühhiaatria residendid, vaimse tervise õed, hingehoidjad, füsioterapeudid), sotsiaalvaldkonna spetsialistid (sotsiaaltöötajad, noorsootöötajad) ja vastavate erialade üliõpilased, kes on valmis kriisi süvenedes pakkuma tuge elanikkonna vaimse tervise hoidmiseks ja parandamiseks.

Loodame, et ühtne andmebaas  aitab parimal võimalikul viisil kasutada meie piiratud aega ja energiat ning tööd mõistlikult koordineerida.

Registri abil soovime leida üles inimesed, kellel oleks soovi ja aega kriisi lahendamisse panustada (nii vabatahtlikult kui ka võimalusel töötasu eest). Samas on oluline meeles pidada, et teiste abistamisel on kõige olulisem iseennast hoida ja mitte üle koormata. Kui olete juba täiskoormusel töötav spetsialist, tasub oma aja- ja jõuvaru väga hästi läbi kaaluda. Märgime veel ära, et väga palju abi oleks supervisioonioskuste ja -kogemustega inimestest, kes saaksid panustada pisutki aega vaimse tervise abi pakkuvate vabatahtlike toetamiseks.

Registriga saab liituda siin

Vaata lisainfot registri kohta

 

Üleskutse vabatahtlikele superviisoritele

Grupisupervisioonid sotsiaal- ja hoolekandevaldkonnas

Sotsiaalkindlustusamet otsib vabatahtlikke superviisoreid grupisupervisioonide läbiviimiseks sotsiaal- ja hoolekandevaldkonnas, et toetada asutuste kriisiolukorrast välja tulekut ja edasist toimetulekut. Planeeritavate grupisupervisoonide põhifookuses on kriisi õppetunnid, toimetulek, parimad praktikad ja tulevased plaanid.

Esimese vabatahtliku tegevusena toimuvad grupisupervisioonid interneti kaudu superviisorile sobival ajal ja kohas, juunikuu jooksul. Hoolekandeasutuse juhtidele saadetakse info grupisupervisioonide toimumisest ja võimalusest nendega liituda. Läbiviidavate grupisupervisioonide arv sõltub nii registreerunud osaliste arvust, kui üleskutsele reageerivate superviisorite arvust. Kõik detailid, sh koormus ja aeg lepitakse iga superviisoriga eraldi kokku. Kui üleskutsele vastab rohkem superviisoreid, kui planeeritavaid supervisioone toimub, saab oma oskusi rakendada järgmiste sihtgruppide jaoks.

Sõltuvalt tekkivast huvist ja võimalustest laiendame tulevikus grupisupervisioonide pakkumist muudele asutustele (nt kohalikele omavalitsustele). Need plaanid ja võimalused lepitakse samuti üleskutsele vastanud superviisoritega eraldi kokku.

Vabatahtlikele pakume edaspidi koolitusi ning super- ja/või kovisioone. Hetkel ei ole meil võimalik pakkuda rahalist tasu.

Üleskutsele saab vastata vaid  VAAB keskkonnas registreerunutel sama keskkonna  kaudu 22. maini. Vabatahtlikuks registreerimise kohta leiad infot uudise esimesest poolest.

Palun tutvu enne üleskutsele vastamist kindlasti vabatahtliku töö põhimõtetega. Üleskutsele vastates nõustud nende põhimõtete järgi toimetama. Leiad need failist: vabatahtliku töö põhimõtted (18 KB, DOCX).

Kontaktisik sotsiaal- ja hoolekandevaldkonna supervisioonide üleskutse osas on:  

Simone Epro, tel +3725180567, e-post: Simone.Epro@sotsiaalkindlustusamet.ee

 

Üldiste vabatahtlike puudutavate küsimuste korral on kontaktisikuks:

Kiira Udu, tel +37253932284, e-post: Kiira.Udu@sotsiaalkindlustusamet.ee