Keelevahetuse vaikeväärtus

Sa oled siin

Üle-eestilistel infopäevadel tutvustatakse sotsiaaltöötajatele valdkonna uuendusi

Pildilt infopäev Paides.
Infopäev Paides.

Paides antakse täna avalöök üle Eesti toimuvale infopäevade sarjale, kus sotsiaaltöötajatele, kohalike omavalitsuste esindajatele ja sotsiaalteenuste osutajatele antakse ülevaade olulisematest sotsiaalvaldkonna uudistest ja tegemistest.

Sotsiaalkindlustusamet juhi Egon Veermäe sõnul on sotsiaalhoolekandes sel aastal toimunud mitmed suuri muudatused ning amet on saanud juurde uusi ülesandeid. „Kohalikud omavalitsused on teenuste osutamisel meie olulised partnerid ning vajadus sedavõrd praktilise info vastu on suur,“ rääkis ameti juht ning lisas, et suurt huvi näitas ka see, et esimese nelja registreerimispäevaga sai enamus infopäevade kohti täis.

Kokku toimub üle Eesti kaheksa infopäeva: 9. oktoobril Paides, 18. oktoobril Tartus, 30. oktoobril Pärnus, 1. novembril Rakveres, 6. novembril Tallinnas, 15. novembril Jõhvis, 22. novembril Võrus, 27. novembril Haapsalus. Tallinna infopäevast teeb sotsiaalkindlustusamet ka videoülekande.

Infopäevade eesmärk on tutvustada olulisemaid muudatusi ning leida lahendusi ühistele kitsaskohtadele. Peamised teemad, millest sotsiaalkindlustusameti ja -ministeeriumi esindajad infopäevadel räägivad, on järgmised: tulumaksumuudatuste mõju, ESFi meetmetest ja investeeringurahadest, sotsiaalteenuste kvaliteedist ja järelevalvest, puude määramisest, STARi andmeregistrist ja kasutajatoest, erihoolekanne muudatustest 2019. aastal, abivajava lapse ja tema pere toimetulekut ning elukvaliteeti parandavate ja toetavate teenuste arendamisest, eluruumide kohandamisest puudega inimestele.

Infopäevadele on oodatud kohalike omavalitsuste sotsiaaltöötajad, vallasekretärid, kohalike omavalitsuste sotsiaalteenuste osutajad (hoolekandeasutuste, MTÜ-de esindajad).

Lisainfot ürituse kohta leiab ameti kodulehelt www.sotsiaalkindlustusamet.ee/et/uudised/kutse-kohalike-omavalitsuste-tootajaid-oodatakse-osalema-infopaevadel.