Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Tugiteenused peredele 2021. aastal

Anna Vorobjova
Anna Vorobjova

2021. aastal rahastatakse jätkuvalt hooldus-, eestkoste- ja lapsendajaperedele mõeldud tugiteenuseid Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest ning teenused on peredele tasuta kättesaadavad üle Eesti. Peredel on endiselt võimalik osaleda tugigruppides, saada psühholoogilist nõustamist või mentori tuge.

Uuendusena on lisandunud peretoe teenus, mis tähendab, et pere saab omale kindla kontaktisiku (peretoetaja), kes suhtleb perega regulaarselt ning aitab võimalikke probleeme ennetada ja lahendada. Koostöö peretoetajaga annab kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötajale ka suurema kindlustunde, et lapsel ja perel on olemas piisav tugi ja turvatunne ning lapse heaolu on tagatud. Peretoe teenuse sisu kohta vaata lähemalt siit. (PPTX)

Peretoe lepingu aluseks on koostöölepe. See võib olla kas kolmepoolne (pere, teenust osutav organisatsioon ja KOV) või kahepoolne (pere ja teenust osutav organisatsioon). Koostööleppe näidisega saab tutvuda siin (DOCX).

Eelkõige näeme, et peretoetaja võiks olla abiks uutele peredele, kes saavad alles lapse endale perre ning samuti neile peredele, kes juba last kasvatavad ning sel teel on tekkinud raskused. Julgustame peretoe teenust kasutama, et pered tunneksid ennast kindlalt, probleeme oleks võimalik ennetada ja lapsed saaksid järvepidevalt hoolivas perekeskkonnas kasvada!

Kõigil meie teenuseosutajatel on meeskonnas kogenud peretoetajad. Täpsema info saamiseks võtke ühendust tugiteenuste osutajatega:

Põhja piirkonnas (Harjumaa, Raplamaa, Järvamaa)

 

Lõuna piirkonnas (Tartumaa, Jõgevamaa, Viljandimaa, Valgamaa, Põlvamaa, Võrumaa)

MTÜ Oma Pere ja SOS Lasteküla Eesti Ühing www.omapere.ee, tel 5689 0150

Lääne piirkonnas (Pärnumaa, Läänemaa, Saaremaa, Hiiumaa)

MTÜ Igale Lapsele Pere www.kasupered.ee, tel 5041 330 (eesti, inglise), 5770 5477 (vene k)

Ida piirkonnas (Ida-Virumaa, Lääne-Virumaa)

MTÜ Igale Lapsele Pere www.kasupered.ee, tel 5041 330 (eesti, inglise), 5770 5477 (vene k)

 

Sotsiaalkindlustusametis on perede tugiteenuste koordinaatoriteks:

Anna Vorobjova (eesti k, vene k, inglise k),
tel. 5393 9218,
e-post anna.vorobjova@sotsiaalkindlustusamet.ee
Keskväljak 1, Jõhvi  
 
 
 
Elen Kinnep (eesti k, inglise k)
Tel. 5393 6428;  
e-post elen.kinnep@sotsiaalkindlustusamet.ee
Lai 14, Pärnu
 
 
 

Veel uudiseid samal teemal

Hoolduspere elevant
23.05.2022

Asendushoolduse teemapäev Jõhvis 8. juunil 2022

8. juunil 2022 toimub Jõhvis asendushoolduse teemapäev, kuhu on osalema oodatud kohalike omavalitsuste spetsialistid ning pere- ja asenduskodude juhid, samuti hoolduspered, kes on valmis jagama oma kogemusi ja mõtteid.

väike laps kallistab naist
25.04.2022

Lapsendaja vanemahüvitis – uus vanemahüvitise liik, mida võivad taotleda ka hoolduspered

Tänavu 1. aprillil jõustusid mitmed olulised muudatused vanemahüvitiste ja -puhkuste osas. Muudatuste eesmärk on pakkuda peredele laste kasvatamiseks senisest veelgi rohkem tuge ja paindlikkust.