Keelevahetuse vaikeväärtus

Sa oled siin

Narvas alustab I. Grafovi 21 vast renoveeritud majas tööd viis riigiasutust

Riigi Kinnisvara AS renoveeris ja koondas riigimajade idee ning kinnisvara optimeerimise põhimõtetel viis riigiasutust aadressile I. Grafovi 21.
Riigi Kinnisvara AS renoveeris ja koondas riigimajade idee ning kinnisvara optimeerimise põhimõtetel viis riigiasutust aadressile I. Grafovi 21.

Riigi Kinnisvara AS renoveeris ja koondas riigimajade idee ning kinnisvara optimeerimise põhimõtetel viis riigiasutust aadressile I. Grafovi 21. Renoveeritud hoones asuvad koos Sotsiaalkindlustusamet, Terviseamet, Tööinspektsioon, Keskkonnaamet ning Keskkonnaagentuur. See on hea näide Rahandusministeeriumi riigimajade kontseptsiooni ideest koostöös Riigi Kinnisvara AS-iga, kus kodanikele olulised riigiasutused asuvad kõik ühel aadressil. Varasemalt asusid Sotsiaalkindlustusamet, Terviseamet ja Tööinspektsioon Narva Linnavalitsuse hoones.

“I. Grafovi 21 hoone renoveerimise ja riigiasutuste paigutamisega ühele aadressile oleme teinud olulise panuse Narva linna ja selle kogukonda. Inimestele on loodud kompaktsem ligipääs riigiasutustesse ning ametnikele kaasaegsed töötingimused. Kuna riigiasutusi koondav hoone on heas asukohas ning erivajadustega inimestele on tagatud kaasaegne ligipääs võib öelda, et oleme narvakatele toonud riigiteenused lähemale,“ ütles Riigi Kinnisvara AS juhatuse liige Tanel Tiits

Enne Riigi Kinnisvara tellitud renoveerimistöid oli I. Grafovi 21 hoone rahuldavas seisus, kuid ruumid ei võimaldanud oma kasutusotstarbelt nende aktiivset kasutamist; puudusid korralik ventilatsioonisüsteem, klienditeenindus- ja ooteala ning samuti ei olnud hoones invajuurdepääsu ega -tualetti. Hoone tänane ligipääsetavus on lahendatud invatõstukiga, olemas invatualett. Kõigi hoone külastajate mugavust arvestades on loodud valgusküllane ja õhurikas oote- ja klienditeenindusala.

Sotsiaalkindlustusameti kliendisaalide uue visuaalse kontseptsiooni töötas välja Pille Lausmäe Sisearhitektuuri Büroo. Kliendisaali uus visioon keskendub ühtsele kujundusele ja lahendusele, arvestades külastajate mugavust ja vajadusi. Narva Sotsiaalkindlustusameti kliendisaal on esimene üle riigi uuendatavatest Sotsiaalkindlustusameti kliendisaalidest.