Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Narva sõjapõgenike infopunkti tööaeg muutub

Sõjapõgenike infopunkt Narvas Peetri plats 3 on alates 1. oktoobrist avatud tööpäeviti kell 8–20. Varasemat ööpäevaringset tööd ei jätkata, sest öisel ajal ei ole infopunkti teenuste järele vajadust. Alates avamisest juuli lõpus on Peetri platsi infopunkti pöördunud 80 inimest, neist öisel ajal vaid 1. Põgenikud saavad ööpäevaringset abi endiselt piiripunktis.

Narva infopunktis jagavad põgenikele võimaluste ja teenuste kohta infot sotsiaalkindlustusamet, Narva linn ja rahvusvaheline põgenikke abistav rändeorganisatsioon IOM. Nõustamist pakutakse muu hulgas neile, kellel pole edasised plaanid paigas või kellel pole varasemaid kontakte kohalike vabatahtlike või tuttavatega.

Esmane sõjapõgenike nõustamine toimub endiselt piiril. Seal pakuvad abi nii politsei- ja piirivalveameti töötajad kui sotsiaalkindlustusameti töötajad.

Sotsiaalkindlustusameti infopunktid töötavad veel Jõhvis, Tallinnas, Pärnus ja Tartus. Lisaks lühiajalisele majutusele pakutakse sõjapõgenikele psühhosotsiaalset kriisiabi ja nõustamist ning toiduabi. Infopunktidega saab ühendust helistades riigiinfo telefonile 1247.

Sõjapõgenike ajutiseks majutuseks on riik kasutanud septembrikuu seisuga 27 miljonit eurot, mille eest on pakutud ajutist majutust ligi 20 000 inimesele.