Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Kuldne Kartul 2021 galal tunnustati asendushoolduse valdkonna parimaid

Aasta Tegu - Nadežda Leosk
Aasta Tegu - Nadežda Leosk

Eesti Asenduskodu Töötajate Liit (EATL) andis kaheksandat korda välja Kuldseid Kartuleid. Kuldne Kartul gala toimus 2022. aasta 6. aprilli õhtul Tallinnas kinos Sõprus. Sündmuse eesmärgiks on tunnustada asendushoolduse valdkonna parimaid.

Kokku jagati sel aastal välja seitse Kuldset Kartulit:

  • Noore tegu/panus ­ – Hans Põlluste, Haapsalu Hoolekandekeskus
  • Aasta töötaja – Tiiu Kallis, Siimusti Lastekeskus Metsatareke
  • Panus valdkonda – Aive Makko, MTÜ Suunatuli

  • Aasta tegu – kampaania „Laps on pereootel“, Nadežda Leosk, Sotsiaalkindlustusamet
  • Elutöö –  Sirje Kurik, SOS Lasteküla Keilas
  • Elutöö –  Urve Hunt, SA Perekodu Viljandis
  • Aasta meeskond  –  perevanemad Terje Taits ja Ülle Kasuk, Elva Laste- ja Perekeskus

Miks Kuldne Kartul? Kartul on miski mis on läbi aegade olnud tähtis kõhutäide Eesti inimesele. Samas ei ole ta aga väga hinnatud ega prestiižikas toiduaine. Samamoodi on asenduskodude ehk lastekodude töötajad väga olulised inimesed seal kasvavatele lastele, nende töö on keeruline, kuid ühiskonnas mitte väga kõrgelt hinnatud ja tunnustatud. Kasvatajad annavad hooleta jäänud lastele ja noortele tagasi turvalisuse ja emotsionaalse stabiilsuse, õpetades neid jälle endast lugu pidama, uskuma oma võimetesse ja elus toime tulema. See protsess on väga vaevarikas ja sageli ei ole tulemused kohe kiiresti märgatavad. Seetõttu on vaja, et meie laste ja noortega töötavad inimesed oleksid hästi hoitud ja koolitatud. Neid on vaja toetada ja innustada, et vältida nende läbipõlemist. Meie lapsed väärivad seda, et nende kõrval olevad inimesed on tunnustatud ning teevad oma tööd uhkusega.

Eesti Asenduskodu Töötajate Liit (EATL) on asenduskodude töötajate poolt moodustatud üle-eestiline mittetulundusühing, mille eesmärgiks on kaasa aidata asenduskodude laste ja noorte integreerumisele ühiskonda, neile võrdsete võimaluste tagamisele osavõtuks täisväärtuslikust elust.

Noore tegu/panus ­ – Hans Põlluste, Haapsalu HoolekandekeskusPanus valdkonda – Aive Makko, MTÜ SuunatuliAasta Meeskond - Terje Taits, Ülle Kasuk (perevanemad) - Elva Laste- ja perekeskusElutöö –  Urve Hunt, SA Perekodu Viljandis Aasta töötaja – Tiiu Kallis, Siimusti Lastekeskus MetsatarekeElutöö –  Sirje Kurik, SOS Lasteküla Keilas

Veel uudiseid samal teemal

Perekond metsas
03.06.2022

Hooldusperede registris on ootel 32 sobivaks hinnatud peret

Eestis kasvab praegu ligi 800 last asutusepõhisel asendushooldusel, vana nimega lastekodus.

Hoolduspere elevant
23.05.2022

Asendushoolduse teemapäev Jõhvis 8. juunil 2022

8. juunil 2022 toimub Jõhvis asendushoolduse teemapäev, kuhu on osalema oodatud kohalike omavalitsuste spetsialistid ning pere- ja asenduskodude juhid, samuti hoolduspered, kes on valmis jagama oma kogemusi ja mõtteid.