Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Kriisihoolduspere ja kutselise erihoolduspere teenuse pilootprojekt jätkub 2021. aastal

Agnes Kulmar
Agnes Kulmar

Euroopa Sotsiaalfondi rahastatud pilootprojekt jätkub vähemalt 2021.aasta lõpuni.

Kriisihoolduspere pakub ajutiselt perekonnast eraldatud või kriisiolukorda sattunud lapsele turvalise võimaluse viibida perekeskkonnas kuni selgub lapse edasine pikaajaline elukorraldus.  Kriisihoolduspere peab olema valmis last vastu võtma lühikese etteteatamisega (2 tundi). Lapse peres viibimise ajal tagab kriisihoolduspere lapse põhivajaduste rahuldamise, emotsionaalse toetuse, hariduse jätkamise jms. Kriisihoolduspere teenus kestab kuni 90 päeva.

Erihoolduspere tagab lühi- või pikaajalise hoolduse või kasvatamise peres spetsiifilise ja suurema hooldusvajadusega lastele. Erihoolduspere teenus on mõeldud lastele, kes vajavad individuaalset pühendumist ja pidevat teadlikku tuge.

Teenuste osutamist koordineerib ja peredele pakub tuge SOS Lasteküla Eesti Ühing.

2021. veebruari lõpu seisuga on projektis osalemas 4 erihooldusperet (Põlvamaal, Ida-Virumaal, Lääne-Virumaal, Valgamaal) ja 2 kriisihooldusperet (Lääne-Virumaal ja Viljandimaal) ning 10 kohalikku omavalitsust.

Enne kriisihoolduspere või erihoolduspere teenuse pakkumist peab pere läbima Sotsiaalkindlustusameti ja Tervise Arengu Instituudi poolt korraldatud hindamise ja ettevalmistamise PRIDE eel-koolituse ja traumakoolituse näol.

Teenusel olevad lapsed on peredesse paigutatud nii projekti alguses liitunud kohalike omavalitsuste kui ka jooksvalt teenuste järele vajadust tundnud ning projektiga liitunud kohalike omavalitsuste poolt.

Jätkuvalt on võimalus pilootprojektiga ühineda teenuste kasutamisest huvitatud kohalikel omavalitsustel. Lapse paigutamiseks peresse pilootprojekti raames sõlmib kohalik omavalitsus koostööleppe (DOCX), millega võtab endale teatud kohustused rahastamise ja tegevuste (perega suhtlemine jm võrgustikutöö) osas.

Pikaajalise paigutuse korral kutselisse erihooldusperesse on oluline, et kohalik omavalitsus jõuaks perega omavahelisele kokkuleppele, tagamaks lapsele stabiilsust ja perele vajaliku toe, et jätkata lapse paigutusega peres pärast pilootprojekti lõppu.

Projekti raames kogutud info põhjal valmivad teenuste kohta ettepanekud.

NB! Projektiga ootame ühinema veel kahte kriisihooldusperet ja ühte erihooldusperet!

Palume kohalike omavalitsuste ja teiste valdkonna esindajate kaasabi sobivate perede leidmisel. Võimalike huviliste kohta info omamisel palume teada anda allolevatele kontaktisikutele.

 

Lisainfo:

Elmet Puhm
SOS Lasteküla Eesti Ühing
Elmet.Puhm@sos-lastekyla.ee
58147797

 

Agnes Kulmar
Sotsiaalkindlustusameti asendushoolduse peaspetsialist
Agnes.Kulmar@sotsiaalkindlustusamet.ee
58868116

 

Projekti tingimuste kohta leiab lisainfot ka siit

Veel uudiseid samal teemal

lahendusring
13.09.2021

Raskustes peredele tuleb appi lahendusringi meetod

Sotsiaalkindlustusamet ja Ennetustegevuse Keskus pakuvad pilootprojekti raames võimalust kasutada laste heaolu parandamiseks pere lahendusringi  meetodit. Pere lahendusring on koosolek, kus lapse heaolu tagamiseks koguneb laiem perevõrgustik, et langetada koos otsuseid ja koostada tegevusplaan lapse elu edasiseks korraldamiseks. Plaanist leiab pereliikmete kokkulepped ja tegevused, millega tagatakse lapse turvalisus ja heaolu.

SEB Heategevusfondi hobistipendium ootab taotlusi
13.09.2021

SEB Heategevusfondi hobistipendium ootab taotlusi

Avatud on SEB Heategevusfondi hobistipendiumi programmi sügisene taotlusvoor. Stipendiumi antakse välja kaks korda aastas, kevadel ja sügisel. 2021. aastal on hobistipendiumi fondi suurus 20 000 eurot.

Stipendium aitab soetada hobiga seotud varustust, katta laagris või võistlustel osalemise tasu ja maksta huviringi või treeningu osalustasu.