Sa oled siin

Koos puude tuvastamise teavituskirjaga saadame edaspidi ka puudega isiku kaardi

punase viilkatusega valge lilleline postkast verandal
Saadame teavituskirja ja puudega isiku kaardi

Sotsiaalkindlustusameti muutis töökorraldust ning saadab edaspidi neile, kellel tuvastati puue teavituskirja, kus on info puude ja sotsiaaltoetuse määramise kohta ning puudega isiku kaart. Varem saadeti kaart ja ekspertiisiotsus eraldi kirjaga. 

„Varem saadeti kaart ja ekspertiisiotsus eraldi kirjaga. Nüüd saadame puudega inimesele mitme erineva kirja asemel ühise teavituskirja, kus on välja toodud kõige olulisem – tema puude raskusaste, selle kestus ning sotsiaaltoetuse summa,“ rääkis sotsiaalkindlustusameti ekspertiisi ja sotsiaaltoetuste talituse nõunik Kersti Talts.

Teavituskirjaga koos saadame ka puudega isiku kaardi, millega puudega inimesed saavad erinevaid soodustusi. Taltsi sõnul saadetakse teavituskirja just nii, kuidas inimene on soovinud, liht- või tähitud kirjaga.

Kui taotleja soovib ekspertiisiotsusega tutvuda, tuleb sellest sotsiaalkindlustusametile teada anda ja meie väljastame inimesele soovitud ekspertiisiotsuse e-kirja teel. Muudatus ei puuduta aga neid inimesi, kellel puuet ei tuvastatud. Neile saadame endiselt ekspertiisiotsuse.