Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Hooldusperede registris on ootel 32 sobivaks hinnatud peret

Perekond metsas
Hooldusperede registris on ootel 32 sobivaks hinnatud peret

Eestis kasvab praegu ligi 800 last asutusepõhisel asendushooldusel, vana nimega lastekodus.
Igal aastal eraldatakse perekonnast umbes 250 last, kellest üle poole vajavad asendushooldust. Sünniperest lahkumine on lapse jaoks raske sündmus. Seetõttu on ääretult oluline otsida talle toetav, mõistev ja turvaline kodu. Vahel õnnestub leida lapsele uus elupaik lähedaste juures, ometi ei ole see alati võimalik. Sel juhul saabki just hoolduspere pakkuda lapsele kodusoojust ja armastust.

Sotsiaalkindlustusamet tegeleb igapäevaselt uute hooldusperede värbamise, hindamise ja ettevalmistamisega. Hooldusperede registris STAR on tänase seisuga ootel 32 sobivaks hinnatud peret, kes on kõik valmis pakkuma kodu seda vajavale lapsele. Paljud neist peredest on ootel juba kuid, mõned koguni üle aasta. Pered on erinevad — oma koosseisult ja geograafiliselt asukohalt, aga neid kõiki ühendab valmisolek ja soov avada oma koduuksed ja südamed hooldusperet vajavale lapsele. Registrist võib leida peresid, kes on valmis hooldama erinevaid lapsi —  ka teismelisi või erivajadusega lapsi, pikemaajaliselt või ka lühiajaliselt.

Lisaks sobilikuks tunnistatud hooldusperedele leidub Eestis ka kriisihooldusperesid —  Lääne-Virumaal ning Viljandi ja Põlva vallas. Kriisihoolduspere pakub ajutist perepõhist alternatiivi turvakoduteenusele kuni 90 päeva jooksul, vajadusel kauem. Infot kriisihooldusperede projekti ja vabade perede olemasolu kohta saab siit: sotsiaalkindlustusamet.ee/et/kriisihoolduspere.

Enne lapse kriisihooldusperre elama paigutamist tuleb kohalikul omavalitsusel projektiga ühineda, sõlmida koostööleping projekti katusorganisatsiooni ehk SOS Lasteküla Eesti Ühinguga.

Sotsiaalkindlustusameti spetsialistid on alati valmis andma omavalitsuste lastekaitsetöötajatele perede kohta lisainfot ning aitama leida igale lapsele just talle sobiv pere. Lastekaitsetöötajad, ärge kõhelge meiega ühendust võtmast! Üheskoos peame tegema kõik, mis meie võimuses, et kõik lapsed saaksid kasvada peres.

Lapse hooldusperre elama asumise kohta oleme koostanud ka juhendi (PDF), kuidas kogu protsessi võimalikult lapsekeskselt korraldada.

 

Irje Tammeleht

Lapsendaja- ja hooldusperede hindamise teenuse juht

Sotsiaalkindlustusamet

53 091 597

Irje.Tammeleht@sotsiaalkindlustusamet.ee

Veel uudiseid samal teemal

Elise Nikonov ja Norman Ojasoo
04.08.2022

Tule 27. augustil Pere ja Kodu vanemluse konverentsile! Juttu tuleb ka kasuvanemlusest

Laupäeval, 27. augustil toimub esimest korda Pere ja Kodu vanemluse konverents, kus saavad sõna lapsevanemad ja armastatud spetsialistid, et jagada oma teadmisi ja kogemuslugusid.

Hoolduspere elevant
23.05.2022

Asendushoolduse teemapäev Jõhvis 8. juunil 2022

8. juunil 2022 toimub Jõhvis asendushoolduse teemapäev, kuhu on osalema oodatud kohalike omavalitsuste spetsialistid ning pere- ja asenduskodude juhid, samuti hoolduspered, kes on valmis jagama oma kogemusi ja mõtteid.