Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Asendushoolduse uudiskiri VOL 3

Asendushoolduse teavituse tiim Nadežda Leosk, Brigitta Davidjants ja Silja Oja
Asendushoolduse teavituse tiim Nadežda Leosk, Brigitta Davidjants ja Silja Oja

Tänaseks on valmis saanud järjekordne asendushoolduse teemaline uudiskiri. Seekord pakume lisaks uudistele ja artiklitele kuulamiseks ka podcast’e, kus spetsialistid ja pered räägivad valdkonna teemadel.

Tänavu pühendusime sellele, et hooldusperede vanemate, noorte ja spetsialistide hääl jõuaks leheveergudel laiema avalikkuse ette. Nende lugude kuulamine ja jagamine on olnud jõustav ja ilus kogemus ning loodame sellega jätkata ka edaspidi. Suur ja südamlik tänu kõigile, kes on jaganud meiega oma kogemusi ning aidanud kaasa oluliste sõnumite levitamisele.

Ent sama olulised on  lugude lugejad – aitäh, et olete leidnud aega lugudega tutvuda ning vahest ka kolleegide, lähedaste ja tuttavatega jagada. Koos jõuame igasse Eesti nurka ning ehk inspireerivad need lood teisigi pakkuma kodu, hoolt ja armastust lapsele, kes ei saa kasvada vanematega.

Natuke numbritest

Kui terve 2019. aasta peale pöördus sotsiaalkindlustusametisse 51 peret sooviga saada hoolduspereks, siis tänavu oktoobri lõpuks on selliseid peresid juba 60 – ja seda vaatamata pandeemia tõttu pingelisele olukorrale. 2019. aastal paigutati hooldusperedesse 41 last, ent tänavu oktoobri lõpuks leidis uue kodu hooldusperedes 40 last. Tasub meenutada, et 2018. aastal paigutati hooldusperedesse vaid 23 last.

Me rõõmustame, et hoolduspere vanemateks saada soovivate inimeste arv tasapisi kasvab! Ometi on asendushooldust vajavate laste arv ikkagi kordades suurem, kui on täna peresid, kes on valmis avama neile oma koduuksed ja südame. Hooldusperede vähesuse põhjuseks võib olla ühiskonna vähene teadlikkus. Kõik inimesed lihtsalt ei pruugi teada, et Eestis on asendushooldust vajavaid lapsi, kellele nad võivad pakkuda hooldusperet. Samuti võivad inimestel, kes on mõelnud hoolduspereks hakkamisele, olla küsimusi, eelarvamusi ja hirme. Seetõttu soovimegi anda inimestele võimalust infoga tutvuda, milleks pakuvad võimalust ka perede ja spetsialistide lood.

Kõik meie artiklid, podcast’id ja asendushooldust puudutav info leiab nii eesti kui ka vene keeles veebilehelt Tarkvanem.

Uue aasta alguses plaanime üleriigilist hooldusperede teemalist teavituskampaaniat. Selle raames töötame välja ka uued teavitusmaterjalid. Sellest kõigest kuuleb lähemalt juba õige pea.

Kõik ideed uudiskirja osas on oodatud Nadežda Leoski e-posti aadressile nadezda.leosk@sotsiaalkindlustusamet.ee

Asendushoolduse uudiskirjaga saab liituda siin.

Veel uudiseid samal teemal

Perekond metsas
03.06.2022

Hooldusperede registris on ootel 32 sobivaks hinnatud peret

Eestis kasvab praegu ligi 800 last asutusepõhisel asendushooldusel, vana nimega lastekodus.

Hoolduspere elevant
23.05.2022

Asendushoolduse teemapäev Jõhvis 8. juunil 2022

8. juunil 2022 toimub Jõhvis asendushoolduse teemapäev, kuhu on osalema oodatud kohalike omavalitsuste spetsialistid ning pere- ja asenduskodude juhid, samuti hoolduspered, kes on valmis jagama oma kogemusi ja mõtteid.