Sa oled siin

Sotsiaalkindlustusamet hakkab saatma asendushoolduse teemalist uudiskirja

Nadežda Leosk
Nadežda Leosk

Õige pea hakkab sotsiaalkindlustusamet saatma kohalike omavalitsuste ja asendushoolduse valdkonnaga seotud spetsialistidele uudiskirja. Sealt leiab nii teemakohaseid uudiseid kui ka intervjuusid hooldusperede ja spetsialistidega. Samuti tutvustatakse regulaarselt ilmuvas uudiskirjas asendushoolduse teemalisi tegevusi ja plaane.

„Keskendume eelkõige eesmärgile, mis meid kõiki seob – uute hooldusperede leidmisele. See ongi meie tänaste tegevuste põhifookus,” ütles sotsiaalkindlustusameti nõunik Nadežda Leosk. Ta lisas: “Samuti on tarvis tõsta inimeste teadlikkust asendushooldusest ja laiemalt seda teemat ühiskonnas normaliseerida. Alustame sellest, et hoiame teemat järjepidevalt pildis püüame jõuda inimesteni just kohalikul tasandil.“

Leoski sõnul on plaanis jõuda asendushoolduse teemaga igasse Eesti nurka erinevatesse kogukondadesse ning tekitada ühiskonnas elavamat diskussiooni. Siinkohal kutsub sotsiaalkindlustusamet kõiki valdkonna eksperte kaasa lööma. “Usume, et ühiselt tegutsedes jõuame suurema hulga inimesteni ning lähemale meie eesmärgile –  et lapsed, kes mingil põhjusel ei saa elada oma sünniperes, saaksid elada ja kasvada mõnes teises, neile sobivad peres,“ lisas Leosk.

Mida saame koos teha?

  • jagada olemasolevate hooldusperede lugusid kogukondades, et inspireerida ja julgustada potentsiaalseid hooldusperesid;
  • jagada lastekaitsetöötajate ja teiste valdkonnas tegutsevate spetsialistide lugusid, kogemusi ja mõtteid, mis aitaks tekitada suuremat usaldust perede ja spetsialistide vahel;
  • korraldada kogukondades arutelusid hoolduspereks olemisega seotud teemadel.

Mida oleme juba teinud?

Alustasime oma teavitustööd Põhja-Eestist ning suhtlesime mitme piirkonnas elava hoolduspere ja tegutseva lastekaitsetöötajaga. Oleme avaldanud perede lugusid erinevates meediaväljaannetes, näiteks Viimsi Teatajas, Harku Teatajas, Saue Valduris jm. Samuti avaldame lugusid veebilehel Tark vanem. Plaanime jõuda lugudega igasse Eesti piirkonda.

Asendushoolduse uudiskirjaga saab liituda siin.

Kõik ideed ja ettepanekud uudiskirja teemade osas on oodatud Nadežda Leoski e-posti aadressile nadezda.leosk@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Veel uudiseid samal teemal

Maarja Kuldjärv, projektijuht
27.11.2020

Asendushoolduse tugiteenustest 2021. aastal

Alates 2016. aastast koordineerib sotsiaalkindlustusamet ESF projekti „Asendushoolduse kvaliteedi tõstmine“. Selle raames osutatakse tugiteenuseid lapsendaja-, hooldus- ja eestkosteperedele, pere- ja asenduskodude töötajatele ning asendushoolduselt lahkuvatele ja iseseisvat elu alustavatele noortele.

Asendushoolduse teavituse tiim Nadežda Leosk, Brigitta Davidjants ja Silja Oja
27.11.2020

Asendushoolduse uudiskiri VOL 3

Tänaseks on valmis saanud järjekordne asendushoolduse teemaline uudiskiri.