Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Arendame perede seiresüsteemi

Arendame perede seiresüsteemi
Arendame perede seiresüsteemi

Sotsiaalkindlustusamet töötab välja seiresüsteemi, et kaardistada lapsendaja- ja hooldusperede vajadused.

Pered, kes kasvatavad teistest vanematest sündinud lapsi, võivad eri eluetappidel vajada tuge. Eelkõige on oluline avatud ja siiras suhtlus spetsialisti ja pere vahel. Et saada aga järjepidev ülevaade sellest, millised on perede tegelikud ootused ja vajadused pärast lapse perre tulekut, tuleb peredelt koguda süsteemset tagasisidet. Sellise süsteemi väljatöötamiseks ja juhise koostamiseks sõlmis sotsiaalkindlustusamet hanke tulemusel lepingu Sihtasutusega Poliitikauuringute keskus PRAXIS.

SA Praxis uurib välisriikide praktikat, viib läbi intervjuud lapsendaja- ja hooldusperedega, kohalike omavalitsuste lastekaitse- või sotsiaaltöötajatega ja peresid toetavate MTÜ-dega üle Eesti ning analüüsib saadud andmeid. Töö tulemusena valmib juhis, mis aitab nii kohalikel omavalitsustel kui ka sotsiaalkindlustusameti spetsialistidel perede vajadusi märgata ja õigeaegselt sobivaid teenuseid pakkuda. Lõppraport peaks valmima sügisel 2020

Rohkem infot saab sotsiaalkindlustusameti asendushooldustalituse spetsialistilt Agnes Kulmarilt (agnes.kulmar@sotsiaalkindlustusamet.ee, 5886 8116).  

Veel uudiseid samal teemal

Elise Nikonov ja Norman Ojasoo
04.08.2022

Tule 27. augustil Pere ja Kodu vanemluse konverentsile! Juttu tuleb ka kasuvanemlusest

Laupäeval, 27. augustil toimub esimest korda Pere ja Kodu vanemluse konverents, kus saavad sõna lapsevanemad ja armastatud spetsialistid, et jagada oma teadmisi ja kogemuslugusid.

Perekond metsas
03.06.2022

Hooldusperede registris on ootel 32 sobivaks hinnatud peret

Eestis kasvab praegu ligi 800 last asutusepõhisel asendushooldusel, vana nimega lastekodus.