Sa oled siin

Abivahendi tõendi väljastajale

Abivahendeid on õigus määrata perearstil, eriarstil, tegevusterapeudil, füsioterapeudil, rehabilitatsioonimeeskonnal või õel. Abivahendi loetelus (741.92 KB, PDF) on välja toodud, kellel on õigus konkreetse abivahendi vajadus tuvastada. Abivahendi tõendi võib välja kirjutada terapeut, kes töötab rehabilitatsioonimeeskonna juures või tervishoiuteenust pakkuvas asutuses ning õel, kes on läbinud õdedele mõeldud täiendkoolituse. Koolituse läbinud õdede nimekiri on leitav lisainfo alt.

Selle aasta juulist saavad põetus- ja hooldusabivahendite ning lihtsamate liikumisabivahendite vajadust tuvastada ka õed, kes on läbinud sotsiaalkindlustusameti ja Eesti Õdede Liidu poolt korraldatud abivahendite alase täiendkoolituse. Koolitusel saavad osaleda õe eriala lõpetanud. Enne koolitusel osalemist tutvu täiendkoolituse õppekavaga (225.57 KB, PDF). Koolitused toimuvad kolmenädalaste tsüklitena e-õppekeskkonnas. Koolitusest loe lähemalt siit! (211.06 KB, PDF)

Samuti leiad abivahendi vajaduse tuvastaja kohta infot abivahendi teatmikust (9.07 MB, PDF), kus on abivahendite loetelu esitatud illustratiivselt.

Pane tähele! Abivahendi teatmik on välja antud 2016. aastal, mistõttu puuduvad seal tuvastajatena tegevus- ja füsioterapeudid ning võib esineda ka muid väiksemaid erinevusi võrreldes kehtiva abivahendi loeteluga.

 

Tõendile märgi abivahendi nimetus, kirjeldus või abivahendi ISO-kood (näiteks ISO-kood 12.06.06 rulaator). Abivahendi tõendi vormina võid kasutada enda vormi või kasutada sotsiaalkindlustusameti poolt pakutavat tõendivormi (1 MB, PDF). Abivahendi tõendiks ei sobi digiretsept. Soovitav on märkida ka abivahendi vajaduse põhjendus, mis aitab ennetada sotsiaalkindlustusameti spetsialistide poolt esitatavaid küsimusi ja kiirendab otsuse tegemise protsessi.