Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Sa oled siin

Tartu Maarja Tugikeskus MTÜ

Tartu maakond
aadress: 
Tartu, Puiestee 126/2
telefon: 
5133539
e-posti aadress: 

 

Teenust osutatakse peamajas, tegevuskeskuse majas ja peremajades. Peremajad valmisid 2018, on kaasaegse disainiga ja erivajadusi arvestava ligipääsetavusega. Toad on üheinimese toad ja igas majas on ka üks tuba, mis võimaldab ja arvestab paarisuhtega, kõigis majades on tegevustoad. Peamajas on tegevustoad, majutuskohad ja ruumid spetsialistide tööks. Majas on lift. Tegevuskeskuses on majutuskohad, tegevusruumid. Kõigis majades on köögid, avatud elutoad. Peremajades ja tegevuskeskuses on saunad. Bussipeatused on lähedal.

Meie kogemus töötamisel intellektipuudega inimestega on aastatepikkune, oleme perekesksed ja individuaalsusega arvestavad. Oleme head ja toetavad kaaslased. Võimete ja võimaluste piires püüame leida kõigile töiseid tegevusi. Päevased tegevused toimuvad tegevuskeskuses ja töötubades. Toetame igakülgselt arengut ja aitame leida õppimisvõimalusi. Oleme EQUASSi kvaliteedimärgi omanikud ja lähtume oma töös Eesti erihoolekande kvaliteedijuhisest. Töötame inimese vajadustest lähtuvalt. Käime väljasõitudel põnevatesse paikadesse. Korraldame laagreid, kus kohtutakse uute inimestega, võtame osa teiste poolt korraldatud laagritest. Tähistame rahvakalendri ja kristliku kalendri tähtpäevi. Tervitame aastaaegu. Tegeleme kaunite kunstide ja spordiga. Oleme Eesti Eriolümpia Esinduse liikmed. Igapäeva tegemised on toetatud, meie juures on kaaslased, kellega koos on mõnus toimetada ja elada
Meie tegevused: igapäevaoskuste (nagu koristamine, söögivalmistamine, enese eest hoolitsemine, pesu pesemine, rahaga toimetulek, ühistranspordiga liikumine, abi asjaajamistel jms) arendamine ja õpitud oskuste säilitamine; füüsilise tervise eest hoolitsemine (jalutamine, võimlemine, tervislik toit jms); hobidega (joonistamine, tantsimine, lugemine, meisterdamine jms) tegelemine; vaba aja sisustamine (väljasõidud, kohvikus ja üritustel käimine, grillimine jms, tähtpäevade tähistamine jms positiivseid elamusi pakkuvate tegevuste organiseerimine).