Sa oled siin

Ennetus- ja koostöö

 

Parim viis ennetada lapse abivajadust on ära hoida last kahjustavat olukorda. Probleeme ennetada on alati kasulikum kui tegeleda tagajärgedega. Seetõttu on tähtis probleeme võimalikult varakult ära tunda ja õigeaegselt sekkuda.

Ennetustöö, sh laste kaitsega seotud ennetustöö on valdkondade ülene teema, millega Eestis tegeletakse mitmete ministeeriumite valitsusalades.

Lastekaitsealase ennetustöö korraldajaks Eestis on Sotsiaalkindlustusamet ja kohalik omavalitsus.

Lastekaitse alases ennetustöös lähtume Laste ja perede arengukavast 2012-2020 (Lisa 2. „Rahvatervise mudelile tuginev lähenemine ennetustöös“). (PDF)

Sotsiaalkindlustusametis koordineerime valdkondadeülest (sotsiaal, haridus, tervishoid, õiguskaitse) ennetustööd. Selleks viime läbi meile seadusega ülesandeks pandud erinevaid ennetustööga seotud tegevusi. Näiteks nõustame kohalikke omavalitsusi laste ja peredega arvestavate arengukavade koostamisel, peame Lasteabi telefoni, korraldame lastekaitsetöötajatele ja partneritele teavitusüritusi ja töönõustamist. Meie teenustest loe lähemalt rubriigist Lapsed ja pered.

Kui sul on küsimusi, häid ideid või soovid meiega koostööd teha, siis võta ühendust ennetusvaldkonna juhi Barbara Haagega 525 3853, Barbara.Haage@sotsiaalkindlustusamet.ee.