You are here

Abivahendi ettevõttele

NB! 1. oktoobrist muutub tehingute info abivahendite müüjate ja sotsiaalkindlustusameti vahel reaalajas jälgitavaks.

Abivahendi vajaja saab sotsiaalkindlustusameti iseteeninduses näha oma varasemaid ja ka uusi abivahendi ostu- ja üüritehinguid.

Paralleelselt jääb esialgu kasutusele ka isikliku abivahendi kaart, nii nagu see on siiani olnud. Teenuseosutaja teeb sissekande abivahendi ostnud inimese abivahendi kaardile ja ka digisüsteemi.

E-teenuse loomise eesmärk on inimese jaoks paberivaba teenus, mis võimaldab asjaajamist lihtsalt ja mugavalt. 1. oktoobrist rakenduv muudatus on abivahendite e-teenuse arendamise esimene samm ning amet jätkab protsessi parendamisega, et see inimese jaoks veelgi mugavamaks muuta.

Selleks, et amet saaks 1. oktoobril digisüsteemi esimese etapi kasutusele võtta, tuleb kõik septembrikuu abivahendi tehingud süsteemi sisestada kuu viimasel päeval. Selle tõttu ei saa 30. septembril abivahendeid müüvad ettevõtted teha riigipoolse soodustusega tehinguid, et amet saaks sellel päeval teenuseosutajatelt tehingute info kokku koguda ja need uude süsteemi üle kanda.

 
 

Selleks, et abivahendi vajajad saaksid abivahendeid Sinu ettevõttest soetada riigipoolse soodustusega, esita taotlus sotsiaalkindlustusametiga lepingu sõlmimiseks (44.16 KB, DOCX). Lepingu tingimuste ja lisadega tutvu allpool.

Pane tähele! Abivahendi ettevõttel on kohustus abivahendi kasutajale või tema esindajale selgitada, millised on abivahendi õiged ja eesmärgipärased kasutamise tingimused, kuidas abivahendit hooldada ning millised on abivahendiga seotud ohutingimused. Üüriteenusel oleva abivahendi osas peab inimesele selgitama ka hoolduse tingimusi ja sagedust. Abivahendi ettevõttel on kohustus abivahendit inimesele sobitada ja vajadusel kohandada.

Oleme loonud hinnapakkumiste vormid manuaalsetele ja elektrilistele ratastoolidele, invarolleritele, proteesidele, ortoosidele, kuulmisabivahenditele ja surverõivastele, et aidata ettevõtteid hinnapakkumiste koostamisel. Samuti on kasutusel üldvorm teiste abivahendite jaoks. Hinnapakkumiste vormid leiad allpool.

Küsimuste korral aitavad:

Merlin Veinberg nõunik 5305 9218 (lepingulised küsimused) merlin.veinberg@sotsiaalkindlustusamet.ee
Reelika Dampf peaspetsialist 5380 5089 (tehingute aruanded ja arved) reelika.dampf@sotsiaalkindlustusamet.ee