Sa oled siin

Sotsiaalkindlustusamet muudab halduspraktikat selliselt, et juhatuse liikmel on õigus saada ennetähtaegset vanaduspensioni

5 tumedates ülikondades ja lakk-kingades meest näitavad värvilisi sokke
Ennetähtaegse vanaduspensioniga saad värvilised sokid varem jalga tõmmata ning ei pea neid ülikonna alla peitma. Foto: Pexel.com

Uue praktika kohaselt lähtume ennetähtaegse vanaduspensioni peatamisel juhatuse liikmete puhul töötamise registri andmetest ning sellest, kas äriühingu juhatuse liige teenib sotsiaalmaksuga maksustatud tulu töö- või teenistuslepingu või tsiviilõigusliku lepingu alusel. Varasemalt lähtusime pelgalt äriregistri kannetest ja see, kas inimene reaalselt tulu teenis, tähtsust ei omanud.

Ennetähtaegset pensionit ei maksta, kui inimene töötab ehk saab sotsiaalmaksuga maksustatavat tulu või tegutseb füüsilisest isikust ettevõtjana. Kui füüsilisest isikust ettevõtja on oma tegevuse äriregistris peatanud, siis on tal õigus ennetähtaegsele vanaduspensionile.

Praegu on ennetähtaegsele vanaduspensionile õigus inimesel, kellel on 15 aastat Eestis omandatud pensionistaaži. Õigus tekib kuni kolm aastat enne vanaduspensioniikka jõudmist.

Rohkem infot ennetähtaegse vanaduspensioni kohta leiab meie kodulehe pensioni liikide ja soodustuste artiklist.