Sa oled siin

Rehabilitatsiooniteenuste ootel olevate laste järjekord likvideeritakse

Pexel.com: Kollased kostüümides kummipardid ujuvad kanalis reas.
Kummipardid

Sotsiaalkindlustusamet likvideerib süsteemisiseste ressursside ümberjagamise ja muudatuste arvelt rehabilitatsiooniteenuste ootel olevate laste järjekorra ning puudega lapsed saavad teenusele ilma järjekorras ootamata.

Sotsiaalkindlustusameti rehabilitatsiooni valdkonna juhi Kristel Ojala sõnul jätkavad ka need täiskasvanud, kes on suunatud teenusele enne 17. jaanuari 2017 või kellel on sotsiaalse rehabilitatsiooni raames määratud tegevused pooleli, teenusel käimist nii nagu on teenuse osutajaga kokku lepitud. „Pole vaja karta, et rehabilitatsiooniprotsess, mis on juba alanud, jääks pooleli,“ lisas ta.

Vastavalt seadusele saavad ilma järjekorrata kohe teenusele lapsed, kes taotlevad esmakordselt puuet, alaealiste komisjoni otsusega lapsed ning ööpäevaringset erihoolekande teenust vajavad inimesed.

Rehabilitatsiooniplaaniga, mis on koostatud enne 2016. aastat esitatud taotluste alusel, saab inimene teenust kuni 31. detsembrini 2018. Juhul, kui teenusel olnud inimestel on peale seda ka edasine teenusevajadus, tuleb neil läbida uuesti hindamine ning vajadusel suunatakse nad taas teenustele.

Need 16-aastased ja vanemad inimesed, kes on esitanud või esitavad taotluse sel aastal ja kes on suunatud rehabilitatsiooniteenustele, jäävad järjekorda.


Kontakt:
Kristel Ojala, sotsiaalkindlustusameti rehabilitatsiooni valdkonna juht, 664 0105
Kaili Uusmaa, sotsiaalkindlustusameti kommunikatsioonijuht, 508 7370