Sa oled siin

Tööraamatut on võimalik sotsiaalkindlustusametile üle anda mitmel viisil

Tööraamatut saad sotsiaalkindlustusametile üle anda posti teel või ise tuues.

  • Tööraamatu võid saata meile posti teel aadressile Endla 8, 15092 Tallinn. Palun saada koos tööraamatuga meile ka oma kontaktandmed (nimi, isikukood, aadress, e-posti aadress, telefon. Võid selleks kasutada meie kodulehel olevat blanketti, mille leiad SIIT (31.25 KB, DOCX).
  • Tööraamatu võid tuua ka meie klienditeenindustesse üle Eesti. Meie klienditeeninduste lahtiolekuajad leiad SIIT. Tööraamatu vastuvõtmise kohta annab klienditeenindaja oma allkirjaga teatise, kus on kirjas tööraamatu esitamise kuupäev.

Tööraamatu võid jätta meile ka hoiule. Hoiule jäetud tööraamatu tagastame pärast pensioni määramist või soovi korral varem.

Pärast seda kui tööraamatu andmed on registrisse sisestatud tagastame tööraamatu koos arvestatud staažiperioodidega meie klinditeeninduses. Kui jätad tööraamatu meile hoiule, siis saadame arvestatud staažiperioodid sinu e-posti aadressile. Nii saad ise üle vaadata, kas kõik sinu töötamised on arvesse võetud. Küsimuste korral pöördu sotsiaalkindlustusameti poole. Kui sul tööraamatut ei ole, siis võta palun ühendust sotsiaalkindlustusametiga. Meie klienditeenindaja aitab sind vajalike dokumentide leidmisel ning teeb vajadusel päringud erinevatesse arhiividesse. Sina ei pea ise arhiivi päringut tegema.

Oma töötajate tööraamatuid saavad sotsiaalkindlustusametile esitada ka tööandjad. Tööandjatel palume tööraamatutele lisada nimekirja üle antavate tööraamatute kohta, kus on kindlasti ära märgitud inimese nimi ja isikukood (isikukoodi puudumisel sünniaeg) ja võimalusel töötaja kontaktandmed (e-post, postiaadress ja telefoninumber).

Ootame tööraamatuid neilt, kes veel pensionit ei saa ja kes on töötanud enne 1999. aastat. Vanadus- ja töövõimetuspensioni saajatel tööraamatut esitada vaja ei ole. Enne 1999. aastat kogunenud pensioniõiguslik staaž on ainult dokumentaalselt tõendatav ja andmeid eesti.ee-st selle kohta näha pole võimalik. Alates 1999. aastast on kõigile eesti.ee-st näha tema eest arvestatud ja makstud sotsiaalmaks. Tööraamatute esitamine on ajalise piiranguta, see tähendab, et tööraamatu esitamisel ei ole lõpptähtaega. Kui soovid, võid tööraamatu tuua alles siis, kui jõuad pensioniikka.