Sa oled siin

Hoolduspereks saamine

Alates 01.01.2018 teeb hoolduspere sobivuse hindamise ja ettevalmistamisega seotud toimingud Sotsiaalkindlustusamet. Sotsiaalkindlustusameti poolt hoolduspere sobivuse hindamiseks kogutavate dokumentide ja esitatavate andmete loetelu ning hoolduspere sobivuse hindamise toimingud kehtestab valdkonna eest vastutav minister määrusega.

Hoolduspereks saada soovija pöördub Sotsiaalkindlustustusameti lastekaitse osakonna piirkondliku üksuse poole, kes viib esmalt läbi nõustamise, mille käigus selgitab pöördujale hoolduspereks saamise võimalusi, tingimusi ning annab informatsiooni andmete ja dokumentide kohta, mida hoolduspereks saada soovija kogub ja SKA-le esitab ning toimingute kohta, mida hoolduspere hindamise käigus läbi viiakse. 

Kui pöörduja on saanud vajaliku informatsiooni ning on oma soovis saada hoolduspereks kindel, esitab ta kirjaliku sooviavalduse, mille järel alustab Sotsiaalkindlustusamet hoolduspereks saamise menetlust.

Hooldusperede hindamise ja nõustamisega tegelevad spetsialistid paiknevad neljas piirkonnas:

Põhja piirkond (Harjumaa, Raplamaa ja Järvamaa)

 
Nimi
Telefon
E-post
Aasa Rohtla 
6208373, 53017803
Aasa.Rohtla@sotsiaalkindlustusamet.ee

Ida piirkond (Ida-Virumaa ja Lääne-Virumaa)

 
Nimi
Telefon
E-post
Andres Julle
337 9717; 5197 5360
Andres.Julle@sotsiaalkindlustusamet.ee
Maarika Tarum
337 9710; 5198 2801
Maarika.Tarum@sotsiaalkindlustusamet.ee

Lõuna piirkond (Jõgeva, Tartu, Võru, Põlva, Valga ja Viljandi maakond)

 
Nimi
Telefon
E-post
Anu Järvepera
5309 8883
Anu.Jarvepera@sotsiaalkindlustusamet.ee
Elle Vidder
520 5516 
Elle.Vidder@sotsiaalkindlustusamet.ee

Lääne piirkond (Saare, Hiiu, Lääne, Pärnu maakond)

 
Nimi
Telefon
E-post
Elo Tenusaar
442 0563, 5190 3792
Elo.Tenusaar@sotsiaalkindlustusamet.ee

Asendushooldusega seotud üldistes küsimustes palume pöörduda lastekaitse osakonna nõunik Natalja Grusdami poole tel: 640 8171, 53443741, Natalja.Grusdam@sotsiaalkindlustusamet.ee.