Sa oled siin

Lastemaja

Lastemaja on lapsesõbralik ja erialadevaheline teenus, mida pakume seksuaalselt väärkoheldud laste abistamiseks. Eesti esimene lastemaja avati pilootprojekti raames 2. jaanuaril 2017. aastal ja teenust osutati esialgu Tallinna ja Harjumaa piirkonna lastele, kuid alates 2018. aastast osutatakse riiklikult teenust kõikidele Eesti lastele ning aasta teisel poolel avatakse lastemaja ka Tartus.

Lastemajateenuse osutamiseks töötavad lapse heaolu nimel koos erinevad spetsialistid nagu lastekaitsetöötaja, politsei, prokurör, psühholoog ja paljud teised. Lastemajateenuse meeskond hindab lapse tervislikku ja sotsiaalset olukorda ja edasist abivajadust, viib läbi juhtumi lahendamiseks vajalikud uurimistoimingud ning pakub lapsele vajalikku abi.

Teenusele saamiseks tuleb kohaliku omavalitsuse lastekaitsetöötajal esitada lastemajateenuse taotlus. Samuti saab teenusele pöörduda lapsevanem või laps ise.

Täpsema info saamiseks helistada lastemaja telefonil 6 208 358 või pöörduda e-posti teel lastemajateenuse juhi poole aadressil Anna.Frank-Viron@sotsiaalkindlustusamet.ee või tel 53 611 602.

Loe Lastemaja teenusest lähemalt Tervise Arengu Instituudi elektroonilisest uudiskirja artiklist Seksuaalselt väärkoheldud laste paremaks abistamiseks avatakse Lastemajad (PDF).

Lastemaja piirkonna kontaktid

 
Nimi
Ametinimetus
Telefon
E-post
Anna Frank-Viron 
Lastemajateenuse juht 
5361 1602
Anna.Frank-Viron@sotsiaalkindlustusamet.ee
Lilia Tkatš 
Põhja lastemaja peaspetsialist 
5647 7879
Lilia.Tkats@sotsiaalkindlustusamet.ee
Kai Hallik 
Lõuna lastemaja juhtivspetsialist 
5196 9511
Kai.Hallik@sotsiaalkindlustusamet.ee
Ave Kasenõmm
Lõuna lastemaja peaspetsialist 
5307 2533
Ave.Kasenomm@sotsiaalkindlustusamet.ee

Lisainfo