Sa oled siin

Lapsendamine

 

 

Lapsendamine

 

Lapsendamine on juriidiline toiming, mille tagajärjel tekivad lapsendaja ja lapsendatu vahel vanema ja lapse vahelised õigused ja kohustused. Lapsendamise eesmärk on leida vanemliku hooleta jäänud lapsele sobiv ja armastav pere. Lapsendada saab ainult alaealist last, kelle vanem(ad) on andnud lapsendamiseks nõusoleku, kelle vanem(ad) on surnud või kellelt on ära võetud hooldusõigus ning üksnes lapse huvides. 
 

Siseriiklik lapsendamine

 

Alates 1. jaanuarist 2017 tegelevad siseriikliku lapsendamise korraldamisega sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna spetsialistid.

Meie lapsendamisega tegelevad spetsialistid paiknevad neljas piirkonnas:

Põhja piirkond (Endla 8, Tallinn)

Harju, Rapla ja Järva maakond

Olga Vassina                     620 8364; 5349 5424                Olga.Vassina@sotsiaalkindlustusamet.ee

Eve Mänd                          640 8154; 5911 2128                Eve.Mand@sotsiaalkindlustusamet.ee


Ida piirkond (Keskväljak 1, Jõhvi)    

Ida-Viru ja Lääne-Viru maakond

Andres Julle                      337 9717; 5197 5360                Andres.Julle@sotsiaalkindlustusamet.ee


Lõuna piirkond (Tähe 106, Tartu)

Jõgeva, Tartu, Võru, Põlva, Valga ja Viljandi maakond

Aare Laak                          7 420 073, 53 098 883              Aare.Laak@sotsiaalkindlustusamet.ee


Lääne piirkond (Õhtu põik 5, Pärnu)

Saare, Hiiu, Lääne, Pärnu maakond

Marko Truu                       442 0817, 5307 3192               Marko.Truu@sotsiaalkindlustusamet.ee

 

Üldistes küsimustes koordineerib lapsendamise korraldamisega seonduvat sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna nõunik Nadežda Leosk, 620 8381, Nadezda.Leosk@sotsiaalkindlustusamet.ee

 

Rahvusvaheline lapsendamine

 

Rahvusvahelist lapsendamist ja rahvusvahelist lapsendamise komisjoni tööd korraldab sotsiaalkindlustusamet. Kui lapsendaja või lapsendatava elukoht ei ole Eestis, võib kohus välisriiki lapsendamise otsustada üksnes rahvusvahelise lapsendamise komisjoni nõusolekul.

Täpsema info saamiseks soovitame pöörduda lastekaitse osakonna nõuniku Ly Rüüs`i poole tel. 640 8148, e-posti aadress ly.ruus@sotsiaalkindlustusamet.ee.

Lisainfo